Jak uszyć plecak worek z uszami?
Plecaki worki to modne dodatki, które jednocześnie wpasowują się w trendy modowe, jednocześnie dodają stylizacji nieco sportowego wymiaru. Cała konstrukcja jest bardzo lekka, jednocześnie jej pojemność jest w pełni satysfakcjonująca, dlatego też doskonale spełnia swoje pierwotne zadania. Dlaczego warto stosować plecak worek podczas podróży? Podróżowanie z plecakiem workiem jako sposób na wygodę? Dla kogo przeznaczony jest plecak worek? W jaki sposób uszyć plecak worek z uszami? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.
Dlaczego warto stosować plecak worek podczas podróży?
Plecaki worki bardzo często stosowane są podczas podróży. Wiele osób decyduje się na ich zakup, bowiem są bardzo komfortowym rodzajem bagażów, aby przenieść najpotrzebniejsze przedmioty. Plecaki worki charakteryzują się przede wszystkim tym, że ich ciężar rozkłada się bardzo równomiernie, w konsekwencji nasze plecy nie są obciążone. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku chociażby torebek damskich czy też toreb sportowych- te noszone są one jednym ramieniu, co może prowadzić do obniżenia jednej łopatki. Konsekwencją tego wszystkiego może być nawet skrzywienie kręgosłupa, dlatego też powinniśmy tego unikać. Plecaki worki są lekkie, umożliwiają zachowanie równowagi, jednocześnie są niemalże gwarancją wysokiego komfortu.
Podróżowanie z plecakiem workiem jako sposób na wygodę?
Plecaki worki doskonale sprawdzają się do podróżowania i do wycieczek. Niejednokrotnie wybierając się na niedaleki spacer chcielibyśmy zwiedzić nowe miejsca, jednocześnie czuć się stosunkowo komfortowo. Dlatego też jednym z rozsądniejszych wyborów będzie plecak worek. Jego krój jest dość charakterystyczny, bowiem rozszerza się ku dołowi. Na samej górze natomiast możemy znaleźć zamknięcie- jest ono w formie tradycyjnego ściągacza. Takowy połączony jest z ramionami plecaka- najczęściej są nimi tradycyjne sznurki. Alternatywnym rozwiązaniem są specjalnie przygotowane paski z materiału, które będą nieco wygodniejsze. W praktyce wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i aktualnie trwającej mody.
Dla kogo przeznaczony jest plecak worek?
Dość trudno wskazać jest jedną grupę osób, dla których plecak worek jest przeznaczony. Ze względu na niską wagę sprawdzi się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Tego typu przedmioty wykorzystywane są w szkole przez dzieci, jak i w pracy przez osoby dorosłe. Kluczowa jest kwestia wykorzystanego materiału. Przykładowo jeśli wykorzystamy tkaniny wodoodporne, wówczas możemy korzystać z worka podczas treningu nawet w trudnych warunkach. Przedmiot ten możemy zabrać ze sobą podczas podróży, wycieczki, zakupów. Spokojnie możemy wybrać się z workoplecakiem na miasto, przechowując tam kilka podstawowych rzeczy osobistych. Plecak worek przeznaczony jest niemalże dla każdego.
W jaki sposób uszyć plecak worek z uszami?
Aby wykonać plecak worek z uszami, w pierwszej kolejności będziemy musieli wyposażyć się w kilka przedmiotów. Są to kolejno: bawełna o wielkości 50×100 cm, fizelina (kawałek o wielkości potencjalnych uszu), minky (kawałek o wielkości potencjalnych uszu), bawełniany sznurek o szerokości 5 mm i długości 2 m, podstawowe akcesoria krawieckie. Dodatkowo nie obędzie się bez zaawansowanej maszyny do szycia, natomiast dodatkowym udogodnieniem może być overlock. Skoro wiemy już, czego będziemy potrzebować, możemy przejść do czynności właściwych. Zaczynamy od tego, że wycinamy poszczególne części workoplecaka. Na część główną potrzebujemy dwóch prostokątów (42×35 cm), na tunel na sznurek również dwa prostokąty (8×35 cm). Uszy należy odpowiednio ukształtować na kartce lub bezpośrednio na materiale- w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Robimy to po dwa razy zarówno z bawełny, minky, jak i fizeliny. Na koniec wycinamy małe paski bawełny, które będą pełniły funkcję troczków- dwa prostokąty o rozmiarach 4×8 cm będą w zupełności wystarczające. Części wycięte możemy obrębić overlockiem. W pierwszej kolejności zajmujemy się uszami. Wszelkie elementy bawełniane podklejane są fizeliną. Składamy z minky prawymi stronami do siebie, następnie zszywamy w odległości wynoszącej 1 centymetr od brzegu. Odwracamy całość na drugą stronę i rozprasowujemy. Później zajmujemy się zszywaniem troczków. Materiał składany jest na pół, a brzegi tkaniny zawijane są do środka. Kolejnym krokiem jest złożenie głównych części worka prawnymi stronami. Zajmujemy się zszyciem dna. Na bokach możemy umieścić pętelki, które wykonane zostały ze wcześniejszych troczków. Całość składamy i zszywamy boki, pamiętając o zapasie 1 cm przeznaczonego na szew. Teraz przygotowujemy tunel na sznurek. Otóż krótsze brzegi zawijane są do środka, a następnie stębnujemy. Całość składamy na pół, najlepiej lewą stroną do środka. Uszy możemy przypiąć szpilkami, dodajemy tunele i zszywamy to razem. Na koniec wciągamy wcześniej przygotowany sznurek bawełniany i związujemy końcówki.